Успешно завршено „Отворено првенство студената Универзитета у Београду и ФСФВ-а у кросу“

Поштовани,

Дана 27.04.2023. године успешно је реализован још један пројекат програма „УниспортБГ“.

Спортско удружење Универзитета у Београду (СУУБ), у сарадњи са Факултетом спорта и физичког васпитања, Универзитета у Београду, организовало је „Отворено првенство студената Универзитета у Београду и ФСФВ-а у кросу“.

Сам крос првобитно је планиран за Дан студената, 04. априла, али је због изразито неповољних временских услова померен за данашњи дан. Овога пута, такмичаре су „дочекали“ савршени временски услови.

Такмичење је реализовано у две категорије: мушкој (студенти) и женској (студенткиње).
Дужина стазе износила је 2400 метара за студенткиње односно 4000 метара за студенте.

Локација трке: Трим стаза, Кошутњак.

На крају убедљиву победу у категорији студенткиња однела је Ива Арсенијевић са Биолошког факултета.
Другопласирано место припало је студенткињи Милици Живановић, док је као трећа кроз циљ протрчала Маша Џунић.

Што се тиче мушке категорије (студенти), прво место припало је студенту ФСФВ-а, Марку Азарићу.
На место за другопласираног такмичара попео се Милан Ивановић, док је трећепласирани- Кристијан Радиновић.

Учешће за све студенте било је бесплатно.